"Własna firma handlowa na przykładzie brytyjskim"

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej Programu Leonardo da Vinci będącego elementem Programu "Uczenie się przez całe życie".


"WŁASNA FIRMA HANDLOWA NA PRZYKŁADZIE BRYTYJSKIM"

to projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej Programu Leonardo da Vinci będącego elementem Programu "Uczenie się przez całe życie".

Celem projektu jest zdobycie i poszerzenie kwalifikacji zawodowych, oraz kompetencji językowych, a poprzez to podniesienie jakości kształcenia zawodowego, jak również zwiększenie atrakcyjności naszych absolwentów na trudnym rynku pracy.

Projekt składa się z dwóch części:

  1. kursu pedagogiczno-kulturowo-językowego
  2. stażu w Wielkiej Brytanii

Po wstępnym,100-godzinnym, kursie przygotowawczym zorganizowanym w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, planowane jest wysłanie dwóch grup uczniów, po 18 uczestników, z dwoma opiekunami, na 3-tygodniowe staże w Safford w Wielkiej Brytanii. Staż realizowany będzie w dwóch modułach:

Regulamin projektu

WŁASNA FIRMA HANDLOWA NA PRZYKŁADZIE BRYTYJSKIM

§1
Przepisy ogólne

Niniejszy regulamin określa zasady uczestnictwa w projekcie "WŁASNA FIRMA HANDLOWA NA PRZYKŁADZIE BRYTYJSKIM" realizowanym w ramach programu Leonardo da Vinci. Realizatorem projektu jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika z siedzibą w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika.

  1. Biuro projektu mieści się przy ul. Kopernika 8 w Kielcach
  2. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej Programu "Uczenie się przez całe życie", którego częścią jest Program Leonardo da Vinci.
  3. Okres realizacji projektu od 15.10.2009 do 15.12.2010
  4. W ramach projektu wsparciem zostaną objęte dwie grupy, po 18 uczniów Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach

§2
Zakres wsparcia

  1. Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje:
    1. dla uczniów bezpłatne zajęcia pedagogiczne, kulturowe i językowe (łącznie 100 godz.)
    2. materiały dydaktyczne i materiały piśmiennicze
    3. warsztaty zajęciowe, podczas których uczniowie w warunkach symulacji przećwiczą prowadzenie firmy brytyjskiej włączając w to założenie, rejestrację działalności i rozliczenie finansowe oraz poszerzą swoją wiedzę w zakresie specjalistycznego słownictwa
    4. praktykę uczniowską w brytyjskich jednostkach handlu detalicznego, której celem jest poznanie przez uczestników środowiska zakładu pracy w innym kraju i związanych z tym obowiązków, zwyczajów i postaw, jako przyszłych pracowników, a także skonfrontowanie tych doświadczeń z realiami polskich firm.

§3
Uczestncy projektu

  1. Projekt skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach

§4
Kryteria kwalifikacyjne

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest:

§5
Kwalifikacja Uczestników

  1. W rekrutacji mogą brać udział wszyscy uczniowie klas drugich i trzecich Technikum nr 6 w ZSE im. M. Kopernika.
  2. Rekrutację przeprowadzi Komisja Rekrutacyjna w składzie: Dyrektor Szkoły, koordynator projektu i dwóch nauczycieli języka angielskiego.
  3. Uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie wypełniają deklarację uczestnictwa w rekrutacji do projektu i przystępują do testu pisemnego i ustnego z j. angielskiego
  4. Komisja rekrutacyjna na podstawie zebranych danych, przypisując odpowiednią liczbę punktów poszczególnym danym uporządkuje malejąco uczniów według liczby zdobytych punktów, utworzy listę podstawową i rezerwową uczestników projektu.
  5. Kryteria rekrutacji do projektu:
  1. W procesie rekrutacji uczestników do Projektu stosuje się następujące przeliczniki punktów:
  1. W rekrutacji zostanie zachowana zasada równości szans i równości płci.
  2. Uczniowie potwierdzają udział w projekcie podpisując deklarację udziału w kursie przygotowawczym, a przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, umowę o staż wraz z załącznikami.

§6
Zasady organizacji zajęć kursu przygotowawczego

  1. Zajęcia będą zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach.
  2. Zajęcia będą odbywać się blokach 5 - godzinnych, w grupach 18-osobowych, w dni wolne od zajęć dydaktycznych
  3. Podczas zajęć uczestnicy otrzymają:
  4. Uczestnictwo w zajęciach jest obowiązkowe.
  5. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie mają obowiązek punktualnie i regularnie uczestniczyć w organizowanych zajęciach.
  6. Braki spowodowane nieobecnością na zajęciach uczestnik ma obowiązek uzupełnić we własnym zakresie.
  7. Każdą nieobecność na zajęciach należy usprawiedliwić w formie pisemnej u prowadzących zajęcia.
  8. Dopuszczalna liczba nieobecności na zajęciach nie może przekroczyć 10% ogółu godzin.
  9. W przypadku skreślenia ucznia z listy uczestników dokonana zostanie rekrutacja uzupełniająca z listy rezerwowej. Skreślony uczestnik projektu zobowiązany jest do zwrotu wszystkich otrzymanych materiałów.

§7
Zasady monitoringu

  1. Uczestnicy zobowiązani są do każdorazowego potwierdzania swojej obecności na zajęciach. Potwierdzenie obecności następuje poprzez złożenie podpisu na liście obecności.
  2. Uczestnicy zobowiązani są do wypełniania ankiet monitorujących w trakcie uczestnictwa w projekcie oraz po jego zakończeniu.
  3. Uczestnicy zobowiązani są do sporządzenia raportów po odbyciu stażu.
  4. Informacje, o których mowa w punktach 1-2 będą wykorzystywane przez Beneficjenta w związku z jego obowiązkami sprawozdawczymi z realizacji projektu.

§8
Obowiązki Uczestników

  1. Uczestnicy posiadają następujące obowiązki:
    1. przestrzeganie niniejszego Regulaminu
    2. punktualne przychodzenie na zajęcia
    3. rzetelne przygotowywanie się do zajęć zgodnie z poleceniami prowadzących
    4. poddawanie się monitoringowi zgodnie z zasadami, o których mowa w § 7.

§9
Zasady rezygnacji z uczestnictwa w projekcie

  1. Rezygnacja z udziału w projekcie możliwa jest tylko w uzasadnionych przypadkach i następuje poprzez złożenie pisemnego oświadczenia.
  2. Uzasadnione przypadki, o których mowa w pkt. 1 niniejszego paragrafu mogą wynikać z przyczyn natury zdrowotnej lub działania siły wyższej i nie mogą być znane przez Uczestnika w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do skreślenia Uczestnika z listy uczestników projektu w przypadku naruszenia przez niego niniejszego regulaminu oraz zasad współżycia społecznego.
  4. W przypadku rezygnacji lub skreślenia Uczestnika z listy osób zakwalifikowanych do projektu, jego miejsce zajmie osoba z listy rezerwowej zgodnie z zasadami zawartymi w § 5.

§10
Postanowienia końcowe

  1. Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzygane będą przez Beneficjenta, tj. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach
  2. Regulamin wchodzi w życie w dniu 15.10.2009 r.