Projekt "Matematyka i ja - razem czy osobno?"
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach
pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

"Matematyka i ja - razem czy osobno"

Regulamin projektu

Projekt realizowany przez BCO Biuro Doradztwa Biznesowego A. Nowak, M. Boryta- Borowiecka Sp. J. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Projekt realizowany na mocy umowy podpisanej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach
pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Objaśnienia skrótów i używanych terminów:

§1
Postanowienia ogólne ogólne

  1. Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji, w tym naboru i wyboru Uczestników oraz zasady uczestnictwa w Projekcie ""Matematyka i ja - razem czy osobno_.
  2. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
  3. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa na podstawie umowy podpisanej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach PO KL.
  4. Realizatorem Projektu jest BCO Biuro Doradztwa Biznesowego, A. Nowak, M. Boryta- Borowiecka Sp. J., z siedzibą w Kielcach, ul. Kryształowa 4, 25-751 Kielce.
  5. Działania podejmowane w ramach Projektu realizowane będą na terenie Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach z wyłączeniem wizyt oraz wyjazdów edukacyjnych.
  6. Biuro Projektu "Matematyka i ja - razem czy osobno" mieści się w Kielcach, Al. IX Wieków Kielc 8/29, 25-516 Kielce.

§2
Charakterystyka projektu

  1. Okres realizacji projektu: 01.09.2012 r. - 31.07.2013 r.
  2. Obszar realizacji Projektu: województwo świętokrzyskie
  3. Zajęcia będą zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach z wyłączeniem wizyt oraz wyjazdów edukacyjnych
  4. Głównym celem Projektu jest podniesienie poziomu kompetencji matematycznych, zawodowych i językowych u 48 uczniów (38 - kobiet, 10 - mężczyzn) Technikum nr 6 w ZSE im. M. Kopernika w Kielcach.
  5. Celem szczegółowym Projektu jest:
    1. Podniesienie poziomu rozumienia pojęć matematycznych, zawodowych i językowych u 48 uczniów;
    2. Wzrost poczucia przydatności kompetencji matematycznych, zawodowych i językowych w życiu codziennym u 48 uczniów,
    3. Wzrost umiejętności planowania własnego rozwoju zawodowego u 48 uczniów;
    4. Wzrost znajomości podstawowych pojęć dotyczących płci, stereotypów i niedyskryminacji u 48 uczniów.
  6. Udział w Projekcie jest bezpłatny.
  7. W ramach Projektu wsparciem zostanie objętych 48 uczniów spełniających kryteria uczestnika Działania 9.2 POKL, o których mowa w §3.
  8. Wsparcie oferowane w ramach Projektu obejmuje:
    1. Zajęcia z matematyki (X 2012 - IV 2013r)
      Zajęcia prowadzone będą w 4 grupach 12-osobowych (40 godzin dla grupy, zajęcia w blokach 3-4 godziny w dni wolne).
    2. Język obcy nam nie obcy (X 2012 _ IV 2013r)
      Zajęcia zorganizowane zostaną w 4 grupach 12-osobowych (20 godzin dla grupy, zajęcia w blokach 3-4 godziny w dni wolne).
    3. Mój zawód - moja przyszłość (II _ VI 2013r).
      Zajęcia zorganizowane zostaną w 4 grupach (20 godzin dla grupy, zajęcia w blokach 3-4 godziny). Zajęcia rozwijające umiejętności zawodowe związane z zawodem, w którym kształcą się Uczestnicy, kształtujące umiejętności kompetencji kluczowej "Inicjatywność i przedsiębiorczość".
    4. Spotkanie z pracodawcami (V-VI 2013r)
      Przewiduje się jedno tego typu spotkanie dla wszystkich Uczestników Projektu. Podczas spotkania Uczestnicy dowiedzą się jakie cechy cenią pracodawcy u pracowników najwyżej, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna, jak się do niej przygotować i gdzie szukać pracy w Polsce i krajach Unii Europejskiej
    5. Doradztwo edukacyjno _ zawodowe (I-IV2012r)
      Doradztwo zorganizowane zostanie w 4 grupach 12-osobowych (8 godzin dla grupy), zajęcia w blokach (4 godziny) w dni wolne. Zajęcia będą miały za zadanie wyzwolenie aktywności Uczestników w kierunku samopoznania i samooceny (zainteresowania, zdolności, temperament, predyspozycje zawodowe), modyfikację samooceny w przypadku, gdy odbiega ona od realnych możliwości (zawyżona, zaniżona), rozpropagowania wiedzy o zawodach i ścieżkach kształcenia oraz czynnikach niezbędnych do podjęcia prawidłowej decyzji o dalszej karierze zawodowej, zapoznanie uczniów z metodami poszukiwania zatrudnienia oraz zasadami tworzenia podstawowych dokumentów aplikacyjnych.
    6. Co dalej ? - wybieram uczelnię (I-IV2013r)
      Organizacja wizyt edukacyjnych na Politechnice Świętokrzyskiej i Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, spotkanie z wykładowcami i studentami oraz wyjazd edukacyjny do Krakowa w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także z historią Krakowa jako ośrodka akademickiego. Podczas spotkań prezentowana będzie oferta dla kobiet i mężczyzn uwzględniająca przełamywanie stereotypów dotyczących wyboru kierunków studiów ze względu na płeć. W ramach Projektu zorganizowane zostaną 2 wizyty edukacyjne i 1 wyjazd edukacyjny.
    7. Jak się uczyć, aby się nauczyć? (X _ XI 2012r)
      Zajęcia kształtujące umiejętność uczenia się, strategia uczenia się języków obcych, organizacja pracy. Przewiduje się 4 spotkania (2 godziny dla grupy 12 - osobowej).
    8. Słów kilka o płci (I-IV 2013r)
      Zajęcia mające na celu wzrost znajomości podstawowych pojęć dotyczących płci, stereotypów i niedyskryminacji. Planuje się 2 spotkania (2 godziny dla grupy 12 - osobowej).

§3
Warunki uczestnictwa w Projekcie

  1. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Projekcie muszą spełniać niżej wymieniony warunek formalny, tj.:
  2. Grupa docelowa liczyć będzie 48 uczestników, w tym 38 kobiet, 10 mężczyzn - są to uczniowie mający problemy z matematyką i przedmiotami kierunkowymi a ich poziom kompetencji językowych jest niski.
  3. Warunkiem uczestnictwa w Projekcie, po spełnieniu warunku określonego w §3 ust. 1 niniejszego Regulaminu, jest zapoznanie się z nim oraz wypełnienie i dostarczenie (osobiście lub przesłanie pocztą tradycyjną) do Biura Projektu, którego adres podany jest w §1 ust 6 następujących dokumentów:

§4
Procedury rekrutacyjne

  1. Nabór na szkolenie jest otwarty dla wszystkich spełniających kryteria wymienione w §3 ust 1.
  2. Przystąpienie Kandydata do procesu rekrutacji, jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
  3. Zgłoszenia Kandydatów przyjmowane są przy pomocy Kart Zgłoszeniowych
  4. Rekrutacja ma charakter ciągły i prowadzona będzie do momentu pozytywnego zakwalifikowania 48 osób do udziału w Projekcie (38 kobiet, 10 mężczyzn).
  5. W przypadku gdy liczba Kandydatów przekroczy 48 osób utworzone zostaną listy rezerwowe.
  6. O zakwalifikowaniu do Projektu decydować będzie liczba punktów przyznanych przez Komisję Rekrutacyjną w oparciu o następujące kryteria:
    1. Wynik testu wstępnego będącego sprawdzianem koniecznych umiejętności matematycznych;
    2. Ocena roczna z matematyki i języka obcego w roku szkolnym 2011/2012;
    3. Liczba godzin opuszczonych nieusprawiedliwionych na koniec roku szkolnego 2011/2012;
    4. Opinia wychowawcy określająca stosunek do obowiązków szkolnych.
  7. Proces związany z rekrutacją przeprowadzi komisja w składzie: Asystent/tka Koordynatora Projektu, Pedagog, Nauczyciel/ka matematyki.
  8. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów pod uwagę będzie brana sytuacja rodzinna (na podstawie oświadczenia o dochodach w rodzinie).
  9. W przypadku nie zrekrutowania właściwej liczby Uczestników przeprowadzone zostaną dodatkowe rozmowy motywujące z uczniami i ich rodzicami.
  10. O wynikach rekrutacji Kandydaci, którzy zakwalifikowali się do udziału w Projekcie zostaną poinformowani ustnie.
  11. Osoby, które z powodu braku miejsc nie zostaną zakwalifikowane do udziału w Projekcie, będą umieszczane na liście rezerwowej.
  12. Osoby z list rezerwowych będą kwalifikowane do uczestnictwa w Projekcie w przypadku rezygnacji osób z list podstawowych.
  13. Kandydaci, którzy nie zakwalifikują się do udziału w Projekcie nie mają prawa wnosić żadnych roszczeń ani zastrzeżeń do Realizatora Projektu.
  14. Po ogłoszeniu wyników osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie, aby stać się Uczestnikami Projektu, muszą wypełnić stosowne dokumenty rekrutacyjne oraz podpisać Deklarację uczestnictwa w Projekcie.

§5
Zasady monitoringu Uczestników

  1. Uczestnicy zobowiązani są do każdorazowego potwierdzania swojej obecności na zajęciach. Potwierdzenie obecności następuje poprzez złożenie podpisu na liście obecności.
  2. Uczestnicy zobowiązani są do wypełniania ankiet monitorujących w trakcie uczestnictwa w Projekcie oraz po jego zakończeniu.
  3. Uczestnicy napiszą test końcowy badający poziom nabytych umiejętności.
  4. Informacje, o których mowa w punktach 1-3 będą wykorzystywane do wywiązania się Realizatora Projektu z obowiązków sprawozdawczych z realizacji Projektu wobec Instytucji Pośredniczącej.

§6
Prawa i obowiązki Uczestnika Projektu

  1. Uczestnik Projektu ma prawo do skorzystania z bezpłatnego wsparcia oferowanego w ramach Projektu na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
  2. Uczestnik Projektu ma prawo do:
    1. Otrzymania materiałów i pomocy dydaktycznych
    2. Otrzymania posiłku
    3. Opuszczenia maksymalnie 20% godzin zajęć objętych Projektem
  3. Uczestnik Projektu zobowiązuje się do:
    1. Przestrzegania niniejszego Regulaminu
    2. Regularnego, punktualnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach
    3. Rzetelnego przygotowywania się do zajęć zgodnie z poleceniami nauczycieli/-elek, trenerów
    4. Zgłaszania uwag i oceny zajęć, w których uczestniczy
    5. Potwierdzania uczestnictwa w zajęciach każdorazowo na liście obecności
    6. Poddawania się monitoringowi zgodnie z zasadami, o których mowa w §5
    7. Przedstawienia stosownych dokumentów w celu usprawiedliwienia nieobecności obejmującej więcej niż 20% zajęć z powodów zdrowotnych lub nieszczęśliwych zdarzeń losowych, w przypadku chęci dalszego uczestnictwa w Projekcie.
  4. Realizator Projektu zapewnia Uczestnikom Projektu bezpłatny transport w ramach organizowanych w Projekcie wyjść i wyjazdów edukacyjnych

§7
Zasady rezygnacji z uczestnictwa w Projekcie

  1. Rezygnacja z udziału w Projekcie możliwa jest na każdym etapie trwania Projektu tylko w uzasadnionych przypadkach i następuje poprzez złożenie pisemnego oświadczenia na formularzu dostarczonym przez Realizatora
  2. Uzasadnione przypadki, o których mowa w pkt. 1 niniejszego paragrafu mogą wynikać z przyczyn natury zdrowotnej lub działania siły wyższej i z zasady nie mogą być znane przez Uczestnika w momencie rozpoczęcia udziału w Projekcie
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do skreślenia Uczestnika Projektu z listy Uczestników Projektu w przypadku nie rozpoczęcia przez niego udziału w Projekcie lub naruszenia przez niego niniejszego Regulaminu oraz zasad współżycia społecznego - w szczególności w przypadku naruszenia nietykalności cielesnej innego Uczestnika, nauczyciela/-ki, trenera lub pracownika Biura Projektu, udowodnionego aktu kradzieży lub szczególnego wandalizmu.

§8
Prawa i obowiązki Realizatora Projektu

  1. Realizator Projektu ma prawo do:
    1. Przetwarzania i administrowania danymi osobowymi zgodnie z podpisanym Oświadczeniem Kandydata o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
    2. skreślenia Uczestnika Projektu z listy Uczestników szkolenia, jeśli opuścił on ponad 20% zajęć i nie przedstawił stosownych dokumentów usprawiedliwiających tą nieobecność,
    3. skreślenia Uczestnika Projektu z listy Uczestników szkolenia w przypadku nie rozpoczęcia przez niego udziału w Projekcie lub naruszenia przez niego niniejszego Regulaminu oraz zasad współżycia społecznego
      - w szczególności w przypadku naruszenia nietykalności cielesnej innego Uczestnika, nauczyciela/-ki, trenera lub pracownika Biura Projektu, udowodnionego aktu kradzieży lub szczególnego wandalizmu
  2. Realizator Projektu zobowiązuje się do:
    1. Poinformowania wszystkich zainteresowanych udziałem w Projekcie, że jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
    2. Przestrzegania niniejszego Regulaminu
    3. Zapewnienia zaplecza lokalowego, technicznego i kadrowego do realizacji usług szkoleniowych
    4. Zapewnienia bezpłatnych materiałów szkoleniowych i piśmienniczych oraz ciepłego posiłku Uczestnikom Projektu.

    §9
    Postanowienia końcowe

    1. Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzygane są przez Realizatora Projektu
    2. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do BCO Biuro Doradztwa Biznesowego, A. Nowak, M. Boryta - Borowiecka Sp. J., w oparciu o stosowne dokumenty programowe i wytyczne dla instytucji biorących udział we wdrażaniu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
    3. W przypadku zmiany ww. wytycznych BCO Biuro Doradztwa Biznesowego A. Nowak, M. Boryta - Borowiecka Sp.J., zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu w trakcie trwania Projektu
    4. Realizator Projektu zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym Regulaminie lub wprowadzenia dodatkowych postanowień.
    5. Regulamin wchodzi w życie w dniu 01.09.2012 r.

    BCO Biuro Doradztwa Biznesowego
    A. Nowak, M. Boryta - Borowiecka Sp. J.
    Al. IX Wieków Kielc 8/29, 25 - 516 Kielce
    tel.: 41 345 02 39, fax.: 41 343 93 53
    biuro@bco24.eu www.bco24.eu