logo
LEONARDO DA VINCI VETPRO
(Wymiana doświadczeń dla osób odpowiedzialnych za kształcenie i szkolenie zawodowe)
PROJEKT "Europejskie Standardy Kształcenia Zawodowego - System Brytyjski

Nr projektu: 2010-1-PL1-LEO03-10760
Tytuł projektu: Europejskie Standardy Kształcenia Zawodowego - System Brytyjski

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach informuje o uzyskaniu dofinansowania na realizację projektu w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci Projekty Mobilności VETPRO pt.: Europejskie Standardy Kształcenia Zawodowego - System Brytyjski.

Szkolnictwo zawodowe w Polsce będzie reformowane i zgodnie z zapowiedziami MEN zostanie wprowadzony system podobny do brytyjskiego - w obrębie kształconych zawodów zostaną wyodrębnione kwalifikacje, które będą certyfikowane w systemie szkolnym. Dlatego uczenie się na takim przykładzie jest dla nas bardzo ważne. Doświadczenie zdobyte podczas wymiany na pewno przyniesie wymierne korzyści w postaci innowacyjnych pomysłów organizacji pracy naszej szkoły, wzbogacenia oferty edukacyjnej, podniesienia jakości kształcenia. Udział w wymianie przyczyni sie do podniesienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli ZSE, dzięki czemu będziemy dla szkoły bardziej wartościowymi pracownikami. Kolejne korzyści dla uczestników to: poszerzenie kompetencji językowych zarówno z zakresu życia codziennego, jak również słownictwa specjalistycznego, poznanie kultury i obyczajów panujących w Wielkiej Brytanii.

Do uczestniczenia w projekcie zapraszam nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach.

Głównymi celami projektu będą:

Szczególnie ważne i interesujące będzie poznanianie systemu edukacyjnego kraju o długich tradycjach i bogatym rynku, zapewniającego publiczne formy kształcenia nieformalnego, budowania własnej ścieżki kariery zawodowej - głównie w odniesieniu do kształcenia uczniów ale także nauczycieli - w kontekście zapowiadanej reformy szkolnictwa zawodowego.

Realizacja tak złożonej tematyki wymaga współpracy z doświadczonym partnerem, wizyty w szkole , która ma wysoką i stabilną pozycję na rynku edukacyjnym, realizuje różne formy szkoleń (te wymagania spełnia Stafford College). Czas zaplanowany na staż zostanie wykorzystany także na formułowanie wniosków dotyczących postulowanych zmian w Zespole Szkól Ekonomicznych - szkoła musi dbać o wzbogacenie i unowocześnienie oferty kształcenia, być przygotowaną na jej poszerzanie w zależności od potrzeb rynku pracy, co jest możliwe tylko dzięki ustawicznemu podnoszeniu kwalifikacji zawodowych nauczycieli, zdobywaniu przez nich nowych doświadczeń.

HARMONOGRAM PROJEKTU

Czerwiec-lipiec 2010 - pisemne poinformowanie Partnera brytyjskiego o akceptacji projektu; przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do podpisania umowy; sierpień -wrzesień 2010 - zapoznanie Rady Pedagogicznej z planowaną wymianą, powołanie Komisji Rekrutacyjnej, podpisanie umowy z Krajową Agencją Programu Leonardo da Vinci, wyznaczenie osób zarządzających projektem pod względem merytorycznym i finansowym, nabór kandydatów przez zorganizowanie egzaminu pisemnego (testu) i analizę ich dorobku zawodowego; ustalenie listy uczestników;
październik 2010 - rozpoczęcie kursu przygotowawczego;
luty 2011 - wyjazd do Wielkiej Brytanii - (14 dni)
marzec 2011 - pisanie raportów końcowych przez uczestników stażu;
marzec- kwiecień - tworzenie dokumentów, podsumowanie projektu i upowszechnianie rezultatów;
29 kwietnia 2011 zakończenie realizacji projektu

Dyrektor ZSE
Violetta Nowak

Do pobrania: Deklaracja uczestnictwa w projekcie


Realizator Projektu:

Zespół Szkół Ekonomicznych
im. Mikołaja Kopernika w Kielcach
25-336 Kielce ul. Kopernika 8