Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny.
1 marca w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.
Delegacja pocztu sztandarowego szkoły oraz uczniowie klasy 1aTE i 1bTE uczestniczyli w tegorocznych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy: we Mszy świętej w Bazylice Katedralnej w intencji Żołnierzy Wyklętych uroczystościach przed Pomnikiem Armii Krajowej:
- wciągnięcie Flagi Narodowej na maszt, odegranie Hymnu Państwowego;
- modlitwa za Żołnierzy Wyklętych;
- Apel Pamięci;
- salwa honorowa;
- ceremonia złożenia wieńców i wiązanek;
- Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.
Wolna Rzeczpospolita ma wobec Żołnierzy Wyklętych dług i zobowiązanie, które jako wspólnota narodowa musimy godnie wypełnić. Przywracanie pamięci o bohaterach, którzy walczyli z nazistowskim, a potem sowieckim okupantem, oddawanie im czci to nasza powinność i nasz przywilej.